9 Haziran 2016 Perşembe

AGİKAD "Ankara Girişimci Kadınlar Derneği" Kurucusu ve Onursal Başkanı: İNSAF KILIÇ

AGİKAD
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği
Kurucusu ve Onursal Başkanı: 
İNSAF KILIÇ
İNSAF KILIÇ
1956 Yılında Malatya’da doğdu. 
Akşam Kız Sanat Ortaokulundan mezun.
Sırasıyla; 
Ziraat Bankası, Gala Turizm A.Ş. yönetici sekreterliği, Anavatan Partisi Teşkilatlanma ve Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu Sekreteri, Türkiye Şeker Sanayi A.Ş. Danışma Kurulu Yönetici sekreterliği, KASİDE (Kadın Siyasetçiler Derneği) kurucu üyeliği ve sekreterliği, Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
Ayrıca; 
Köy-Der (Köy Kalkınma Dernekleri Genel Merkezi) Kadın kolları başkan yardımcılığı ile Yeni Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Ekonomik ve Sosyal Gelişim Derneği, Mevlana Derneği, Sırça Yaşamlar Derneği, Uluslararası Kültür Sanat Derneği, Cem Vakfı Kadın Kolları üyeliklerinde başarılı proje ve çalışmalar yaptı. SİMURG – ANKA Tiyatro grubu kurucusudur. 
Kurucusu olduğu Grup, çeşitli sosyal yardım kuruluşlarıyla işbirliği yaparak ve genellikle bu kuruluşlar lehine yardım amaçlı tiyatro etkinlikleri gerçekleştirmektedir. Halen, 2004 yılında bir grup vefakâr ve fedakâr arkadaşıyla kuruluşunu gerçekleştirdiği; Şimdiki adı AGİKAD olan “Ankara Girişimci Kadınlar Derneği”nin Onursal Başkanı olup; 
Evli, 2 çocuk ve 3 torun sahibidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder